wakacje3

Szanowni Rodzice

W imieniu Ursynowskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Warszawy pragnę zaprosić do współpracy uczniów ursynowskich szkół chcących poznać naszą dzielnicę, jej teraźniejszość i historię oraz środowisko naturalne.

Zaplanowaliśmy krótkie wycieczki do miejsc zabytkowych i historycznych Ursynowa, podczas których zwiedzimy m. in.: Park i Pałac Natoliński, Pałacyk Juliana Ursyna Niemcewicza, Tor wyścigów konnych Służewiec i miejsca pamięci. W ramach warsztatów przyrodniczych Piękno ursynowskiej przyrody zorganizujemy wycieczki z botanikiem do Lasu Kabackiego, oczka wodnego na Moczydle, przejdziemy Aleją Lipową i Aleją Kasztanową. Będziemy podziwiać zabytki ursynowskiej przyrody oraz zwiedzimy enklawy roślinności chronionej.

Podczas wspólnych zajęć chcielibyśmy opowiedzieć o historii Ursynowa, przedstawić jak powstawał, zastanowić się jakim miejscem do życia jest dzisiaj oraz przekazać informacje w jaki sposób można aktywnie uczestniczyć
w procesach jego rozwoju i
przekształcania.

Grażyna Wójtowicz