Szanowni Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy

Życzymy Wam, by przerwa w nauce  była czasem efektywnego wypoczynku,
byśmy wszyscy mogli nabrać sił, energii i zapału do pracy
w kolejnym roku szkolnym.
Życzymy, aby wakacje były spełnieniem Waszych marzeń,
ale przede wszystkim by były bezpieczne.

Do zobaczenia we wrześniu!

 

wakacje3 

   

Warsztaty "tapas"

W  klasach VII odbyły się na lekcjach  języka hiszpańskiego warsztaty "tapas"   i polegały na tym, że każdy uczeń musiał opracować "tapa" z różnymi składnikami.
Uczniowie również robili  prezentację w języku hiszpańskim o tym, jakich składników użyli do tej potrawy. Tapas to typowa przystawka Madrytu, stolicy Hiszpanii.
Są to małe kanapki m.in. z wędlinami lub serem, tortillą i oliwkami, spięte na koniec  pałeczkami.
W Hiszpanii zawsze je się z piwem.

WSPANIAŁE WIEŚCI!


Dnia 5 kwietnia w miejscowości Kamion odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Start w tych zawodach wywalczyły sobie dwie nasze uczennice, które musiały przebrnąć najpierw przez eliminacje dzielnicowe a następnie przez eliminacje ogólno-warszawskie. 

Z wielką dumą i nieopisaną radością pragniemy poinformować, że Izabela Kuczaba z klasy 8a wygrała w swojej kategorii wiekowej i awansowała do Mistrzostw Polski w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m! 
Co więcej!
Druga nasza reprezentantka - Katsiaryna Lagutkowa z klasy 7a zajęła 4 miejsce w swoim biegu na 800 m i również awansowała na Mistrzostwa Polski!

Jesteśmy już po Mistrzostwach Polski, które odbyły się 26 kwietnia!
Reprezentantki naszego województwa (dwie uczennice naszej szkoły) kolejny raz pokazały klasę, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych uczennic w CAŁEJ POLSCE!

Iza - miejsce 4
Kasia - miejsce 8

BRAWO! BRAWO! BRAWO! dziewczyny, brak nam słów na takie osiągnięcia!
Życzymy dalszych sukcesów, cała szkoła jest z Was dumna! :)

 

 

Warszawski Tytan

W środę 3.04.2019r. na hali UCSiR, z której na co dzień korzysta nasza szkoła, odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie -  jedno z najstarszy towarzystw sportowych w Polsce. To cykliczna już impreza mająca na celu zachęcenie do uprawiania wioślarstwa w Warszawie. W zawodach tych wzięło udział duża ilość uczniów naszej szkoły i jak przystało na „gospodarzy” spisali się świetnie.

Pięć osób z najlepszymi wynikami w każdej kategorii pojedzie na finałowe zawody o Tytana Warszawy. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie i uczennice od piątej do ósmej klasy. Rywalizacja polegała na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu półtorej minuty. Poniżej najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Są to osoby, które zakwalifikowały się do finału:

Dziewczynki klasy 7:

2. miejsce Kasia Lagutkowa-379 m

3. miejsce Zuzia Kubiak-349 m

5. miejsce Zuzia Lipińska  344 m

 

Chłopcy klasy 5:

 

 1. miejsce Albert Peprna-366 m

 1. miejsce Łukasz Sadowski-342 m

Chłopcy klasy 6:

 1. miejsce Maksymilian Łucykiewicz-391 m

Chłopcy klasy 7:

 1. miejsce Księżniak Filip-418 m

Chłopcy klasy 8:

 1. miejsce Janek Zamojski-437 m

 

Pozostałe szkoły i wyniki innych uczestników na stronie www.wtw.waw.pl

Na koniec odbyła się sztafeta, w której nasza 310 wygrała z pozostałymi uzyskują dystans ponad 300 metrów lepszy niż druga szkoła. W sztafecie brali udział uczniowie z naszej szkoły z najlepszymi wynikami i nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Stokowski.

Wszystkim uczestnikom, także tym którzy wystartowali i nie udało się im osiągnąć wyniku dającego przepustkę do finału serdecznie gratulujemy sportowej postawy i oczekujemy, że nie ustaną w poprawianiu swojej kondycji i sprawności fizycznej.

G R A T U L A C J E ! ! !

 

 

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

18 marca 2019 roku odwiedził nas wyjątkowy gość – pisarz, autor popularnej serii książek o najbardziej niesfornym kocie na świecie, Cukierku – Waldemar Cichoń.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 0, a także klasy I, II, III i IV. Artysta zdradził uczniom sekrety swojego warsztatu pracy, opowiedział o inspiracjach i motywacji jego twórczości, a także wskazał autobiograficzne elementy, które przenikają do jego książek. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać zabawnych anegdot o pierwowzorze zarówno literackiego kota, jak i ludzkich bohaterów książek Waldemara Cichonia. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja wszystkich dzieł artysty. Pisarz przeczytał dzieciom fragment książki „Co słychać, Cukierku” i odpowiedział na każde pytanie dociekliwych słuchaczy.

Po spotkaniu Waldemar Cichoń wpisał się do Kroniki Szkolnej i rozdał dziesiątki autografów. W dowodzie sympatii autor otrzymał od naszych uczniów kwiaty, podziękowania oraz własnoręcznie przygotowane obrazki. Nasza biblioteka także dostała cudowną pamiątkę – prezent w postaci kilku egzemplarzy opatrzonych dedykacją książek o przygodach Cukierka. Dziękujemy Waldemarowi Cichoniowi za wizytę i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 

fot.A.Nowak

Bal klas ósmych

W dniu 22 lutego 2019 r. odbył się bal ósmoklasistów.

 

 

 

Bal karnawałowy  

24 stycznia 2019 r. odbył się bal karnawałowy w godzinach porannych dla klas 0-III i w godzinach popołudniowych dla klas IV-VII. Tegoroczna zabawa odbyła się  pod hasłem "Kosmos". Samorząd Uczniowski wybrał Królową i Króla Balu. 

Apel podsumowujący I półrocze

16 stycznia 2019 r. odbył sie apel, na którym nagrodzono uczniów, którzy zdobyli sukcesy w konkurach, w nauce i w zawodach sportowych w I połroczu roku szkolnego 2018/19.

Jasełka

W piątek 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 310  odbyły się przedstawienia jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy IIb i Vc.  Na zakończenie usłyszeliśmy  pastorałki i kolędy wykonane przez utlentowane wokalistki. Następnie we wszystkich klasach odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili  się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy.

PODSUMOWANIE KONKURSU Z TECHNIKI

ZAMKI POLSKIE

Konkurs został pomyślany jako praca plastyczno – techniczna na temat idei zamków średniowiecznych w Polsce i w Europie. Dobrą ku temu okazją była obchodzona w naszym kraju wielka rocznica Odzyskania Niepodległości. Zadaniem było zbudowanie modelu zamku z różnych dostępnych materiałów, głównie z tektury i papieru. Prace powstawały w październiku, na lekcjach techniki, plastyki i częściowo w domach uczniów. Wyniki tego zaangażowania można było oglądać przez 2 tygodnie na wystawce szkolnej. Powstało wiele pięknych prac, które budziły słuszny podziw nie tylko naszych dzieci, ale także pracowników szkoły i rodziców! Bardzo trudno było nam wybrać najlepsze spośród nich, dlatego komisja postanowiła przyznać wiele wyróżnień. Wręczenie dyplomów wraz z nagrodami nastąpi podczas uroczystości podsumowania pierwszego półrocza nauki. A oto wyniki:

 1. Miejsce – Krzysztof Żebrowski 4d

 2. Miejsce – Zuzanna Parczewska, Zofia Jędrzejewska 5d

 3. Miejsce ­­– Zofia Gos, Aleksandra Kuracka, Joanna Banaczkowska, Agata Wojciechowska 4b;
  a także:

       Miejsce 3: Wiktoria Młynarczyk, Natalia Lazurek, Kalina Kuflewska, Nikola Szostek 5c

Wyróżnienia:

 • Maja Matuszewicz, Maria Hyniewska 6c

 • Julian Sveen, Łukasz Sadowski, Szymon Wolak 5c

 • Maksymilian Łucykiewicz 6c

 • Marta Kucha 6a

 • Anna Kulas, Krystyna Prochowicz 5c

 • Hanna Nożyńska, Amelia Robak, Kinga Panasiuk 5d

 • Natalia Bednarska 4a

 • Oliwia Peprna, Aleksandra Horwat 4c

 • Zuzanna Biernat, Maria Gluszcz, Alicja Michalska 4b

 • Lena Bruśnicka, Joanna Piwońska, Emilia Bajerska, Magdalena Koroś 4a

 • Tymon Ciesielski, Maciej Rukszan 6a.

 

1. miejsce:

 

2. miejsce:

 

3. miejsce:

 

Wyróżnienia:

ODKRYWAMY ŚWIAT MUZYKI KLASYCZNEJ

W dniu 27 listopada w naszej szkole odbył się koncert "Świat perkusji".

Uczniowie mieli możliwość uzyskania interesujących informacji nt. ogromnej liczby istniejących instrumentów perkusyjnych. Podczas koncertu wysłuchali również utworów reprezentujących muzykę klasyczną, m.in. "Marsz turecki" Mozarta czy "Taniec z szablami" Arama Haczaturiana. Wykonawcy zademonstrowali wersje muzyczne znanych utworów wraz z trikami dźwiękowymi, dokonali prezentacji instrumentów, omówili ich budowę i wykorzystanie w muzyce klasycznej, potrząsając czy pocierając instrumenty. Jednak najwięcej emocji wśród zebranych wzbudziła możliwość użycia instrumentów podczas specjalnego koncertu, w którym zagrali uczniowie SP 310.

Biało-czerwona SP310

   W  100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole przeprowadzamy szereg działań, aby uświetnić tę rocznicę. Jedną z takich akcji są dekoracje wykonane przez uczniów i nauczycieli, tak byśmy mogli cieszyć się patrząc na nasze narodowe barwy. Biało-czerwone dekoracje inspirowane symbolami narodowymi są piękną ozdobą szkoły. 

 

 

 Uroczysty apel z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 

9 listopada 2018 r.  w SP310 odbył się uroczysty apel,  na którym przedstawiono historię Polski w dążeniu do niepodległości a chór szkolny i klasy I-III zaśpiewały pieśni patriotyczne.  Szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień dla Niepodległej" -  o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele i wychowawcy dołączyli do ogólnopolskiego bicia #rekorddlaniepodległej śpiewając hymn Polski.

 

 

 

Warszawski finał Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych

Dnia 4 października 2918 r.  na terenie warszawskiego AWFu odbył się finał WOM w biegach przełajowych. Najlepsi reprezentanci z każdej dzielnicy zmierzyli się na trailowych trasach na dystansach od 800 m do 3000 m. Dzielnicę Ursynów reprezentowała również trójka uczniów naszej szkoły.
I to z jakim efektem!
Z wielką dumą chcielibyśmy ogłosić, że - - Izabela Kuczaba z klasy 8a została mistrzynią Warszawy w swojej kategorii wiekowej pokonując dystans 1000 m w czasie 3:20 min a tym samym awansowała do finałów wojewódzkich!
- Katsiaryna Lagutkowa z klasy 7a wywalczyła 5 miejsce w swojej kategorii i również awansowała do finałów wojewódzkich!
- Jan Rode z klasy 7a - co prawda nie zdołał awansować do dalszych zmagań ale pokazał, że dzięki regularnym treningom można również odnosić sukcesy czym z pewnością był już sam awans na finały warszawskie!
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych uczniów!

Koncert Piosenki Powstańczej „Warszawskie dzieci”

 

W dniu 4 października  2018 r. w naszej szkole odbył się kolejny koncert piosenki powstańczej. Piosenki z czasów II wojny światowej zaśpiewali uczniowie klas drugich i trzeciej oraz chór szkolny. Koncert prowadziły uczennice klasy szóstej. Widownia z wielkim zainteresowaniem słuchała kolejnych pieśni, a nawet włączała się do śpiewu. Wykonawcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Dnia 20 września na ursynowskiej Kopie Cwila, w ramach  odbyły się dzielnicowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć i w licznej grupie zawodników z różych kategorii wiekowych stawiliśmy się na starcie. Jak się okazało, w naszej szkole mamy prawdziwe biegowe talenty a mianowicie:
- Izabela Kuczaba z klasy 8a wygrała a wręcz zdominowała swój bieg w kategorii dziewcząt rocznika 2005 i tym samym awansowała do finałów warszawskich!
- Katsiaryna Lahutkova z klasy 7a zajęła 3 miejsce w kategorii dziewcząt rocznika 2006 i również awansowała do finałów warszawskich!
- Jan Rode z klasy 7a zajął 8 miejsce w kategorii chłopców rocznika 2006 co także dało mu awans do finałów!
Wszyscy pozostali uczniowie również osiągnęli sukces i najważniejszy cel a mianowicie - dali z siebie wszystko oraz zdobyli cenne doświadczenie i dlatego wielkie brawa za postawę! :)
Trzymajmy kciuki za naszą trójkę reprezentantów w finałach, które już niebawem! :)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w SP 310

 Światowy Dzień Książki

 
Dnia 23.04.2018r. z okazji Światowego Dnia Książki klasa 0a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez p. Kasię Olszewską. 
 Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach i z zaciekawieniem słuchały informacji o tym, jak funkcjonuje nasza biblioteka, na jakie dzieli się działy oraz jak należy dbać o wypożyczane książki. Na zakończenie lekcji Pani Kasia przygotowała dla najmłodszych uczniów ciekawe zagadki dotyczące bohaterów znanych baśni i bajek.

Wycieczka do parku Arkadia

W sobotę, 14 kwietnia uczniowie z klas 5b i 7b wybrali się na wycieczkę – spacer z przewodnikiem do Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Arkadia”, znajdującego się w sąsiedztwie Królikarni..

Uczestnicy wycieczki zdobywali wiedzę na temat: form ochrony przyrody; czym była mityczna Arkadia; czym różnił się park od ogrodu; jak powstała skarpa warszawska; skąd wzięła się nazwa Królikarnia; co to są grądy i łęgi. Uczniowie aktywnie obserwowali gatunki drzew, zwierzą i roślin zielnych występujące na terenie parku Arkadia.

 

Świat baśni Andersena – dalsze losy bohaterów”

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie SP 310 wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Plastyczno – Literackim „Świat baśni Andersena – dalsze losy bohaterów”. Pierwszoklasiści stanęli przed zadaniem przygotowania pracy plastycznej, przedstawiającej wybranego bohatera utworów Hansa Christiana Andersena. Uczniowie klas drugich oraz trzecich podjęli trud opisania dalszych losów bohaterów baśni tegoż autora. W szkolnym etapie konkursu wyłoniono dwóch laureatów w kategorii klas pierwszych oraz trzech laureatów w kategorii klas drugich i trzecich. W ostatniej kategorii przyznano także jedno wyróżnienie. Autorzy nagrodzonych prac wzięli udział w międzyszkolnym etapie konkursu. Wśród wielu doskonałych pomysłów Jury wyróżniło projekt Uczennicy naszej Szkoły – Urszuli Cichowicz z klasy 1 c. Wykonany przez nią rysunek przedstawiał Calineczkę. Uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa prac odbyła się 5 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 w Warszawie im. J. Ch. Andersena.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Hawajskie wiosłowanie

 

Wioślarstwo to dość egzotyczna dyscyplina jak na dzielnicę Ursynów, chociażby ze względu na brak dużych obiektów wodnych, na których mogłaby się rozwijać ta dyscyplina w dużej dzielnicy. Jednak dla pasjonatów tego sportu nie jest to żadna przeszkoda. Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie udowodniło, że da się popularyzować ten sport i zorganizować świetne zawody i zabawę bez wody. Tu należy nadmienić, że Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w 1878 roku i jest najstarszym polskim stowarzyszeniem sportowym. W swoich szeregach ma wielu zawodników i zawodniczek, którzy biorą udział w światowej rangi imprezach.

Na terenie hali, z której na co dzień korzysta nasza szkoła, 27.03.2018 we wtorek, odbyły się zawody sportowe Wioślarski Tytan Warszawy na ergometrach wioślarskich. Ergometr wioślarski to urządzenie, które "naśladuje" łódź wiosłową na lądzie. Urządzenia są sprzężone z komputerem i na ekranie wyświetlona zostaje symulacja wyścigu-zawodnicy na sygnał zaczynają wiosłować przez półtorej minuty i po upłynięciu czasu komputer podaje kto przepłynął najdłuższy dystans. Do zawodów tych przystąpiło wielu uczniów naszej szkoły z klas 5, 6 i 7. Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach wykazali się dużą determinacją-półtorej minuty maksymalnego wysiłku przy dopingu kolegów i sporej publiczności wymagało także odwagi od każdego uczestnika-za to gratulacje dla wszystkich startujących :). Niektórzy uczniowie wywalczyli medale:

1. miejsce w kat. dziewcząt klas 6- Kasia Lagutkowa

2.  miejsce w kat. chłopców klas 5- MaksŁucykiewicz

3.  miejsce w kat. chłopców klas 6- Filip Księżniak

Pod koniec imprezy organizator zapewnił jeszcze jedną atrakcję-była to sztafeta z udziałem 5 dziewcząt, 5 chłopców i nauczyciela-tutaj też stanęliśmy na podium - zajęliśmy 3 miejsce. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i posmakowaliśmy ducha rywalizacji :)). Dziękujemy organizatorom.

Wszystkim bardzo gratulujemy, cieszymy się, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę i życzymy dalszych sukcesów!!!:)

 

 

 

 

<iframe allowfullscreen="" frameborder="0" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/GLOoGcbnBQ0" width="480"></iframe>

 

 

ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT

 

 

W dniach 12-23 lutego Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę darów na rzecz potrzebujących zwierząt. Zbieraliśmy karmę, zabawki i koce dla kotów i psów – podopiecznych „Kociego Azylu” oraz Fundacji „Wzajemnie Pomocni”.
Nasi darczyńcy jak zwykle nie zawiedli!!! Udało nam się zebrać kilka kartonów potrzebnych rzeczy, a wśród nich nawet mięciutką, przytulną budkę Wszystkie dary zostały już dostarczone nowym właścicielom!

W imieniu zwierzaków dziękujemy wszystkim za szczodrość i otwarte serca.
Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie pomogliśmy potrzebującym

Szkolny Klub Wolontariatu

 

koci

Rajd - gra terenowa WZDŁUŻ OSI SASKIEJ

W sobotę, 10 marca uczniowie z klas 5b i 7b wybrali się na rajd – grę terenową „Wzdłuż Osi Saskiej”. Uczestnicy wykonywali zadania rajdowe, doskonaląc orientację w terenie i poznając ciekawe punkty na mapie Warszawy.

Oś Saska to barokowe założenie urbanistyczne XVIII – wiecznej Warszawy związane z budową rezydencji Augusta II Sasa – Pałacu Saskiego. Wiele zaprojektowanych elementów założenia nie zostało wybudowanych ze względów finansowych i politycznych. Oś ciągnie się równoleżnikowo od Krakowskiego Przedmieścia przez Ogród Saski do Placu Żelaznej Bramy. Prace nad Osią Saską trwały niemal 40 lat i zostały ukończone przez Augusta III.

 

„JA I MEDIA” w świetlicy szkolnej

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez urządzeń mobilnych i Internetu. Jest to z pewnością potrzebny i przydatny element w naszej codzienności. Niemniej jednak, używany w nieodpowiedni sposób, może przysporzyć wielu problemów …

Dlatego też, obserwując zwiększone zapotrzebowanie na edukację w tym zakresie, w naszej świetlicy odbywa się cykl zajęć dotyczących uczestnictwa dzieci w świecie wirtualnym. Nasi uczniowie dowiadują się między innymi jak bezpiecznie korzystać z Internetu, co to są urządzenia mobilne, mass media, aplikacje, netykieta i wiele innych. Zajęcia mają na celu również uświadamianie dzieci o zagrożeniach, jakie może nieść za sobą świat wirtualny i by potrafiły skutecznie je rozpoznać i właściwie reagować. Chcemy nauczyć naszych podopiecznych odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznych, ale też właściwego zarządzania swoim czasem uwrażliwiając przy tym, że relacje międzyludzkie w sieci, nigdy nie zastąpią wspólnego wyjścia na boisko i rozmowy w "realu".

28640904 1566503700133130 1758956343 o 1280x960

 

28693804 1566503710133129 648710031 o 1280x960

Bal karnawałowy

W dniu 8 lutego 2018 r. w godzinach przedpołudniowych  odbył się bal karnawałowy klas młodszych. Sala gimnastyczna zmieniła się w czarodziejską krainę. Wypełniły ją przepiękne królewny, dzielni rycerze, mówiące zwierzęta i inne niezwykłe postacie rodem z baśni i bajek. Dzieci tańczyły, brały udział w różnych konkursach i zabawach.  Po kilku godzinach swawoli zadowoleni uczestnicy udali się na obiad. W godzinach popołudniowych na balu karnawałowym  bawili się uczniowie klas 4-7.

 

 

 

   

Certyfikaty  

 

szkola z pomyslem

20161025 120343 576x1024

 

wf z klasa

   

Gazetka szkolna  

anafora

   

 indywidualni3

 

   

Ważne strony

 

         
           
anikar   kasisi  rr  BIP  

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny