Znalezione obrazy dla zapytania vacation gif

Nowości wydawnicze do zbiorów biblioteki są nabywane w miarę możliwości finansowych szkoły, z dbałością o ich poziom literacki i edytorski

np.:

• Pięciopsiaczki – Wandy Chotomskiej, to wesoła książeczka, przeplatana wierszykami, która bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do zwierząt. Rezolutne psiaki nie próżnują, broją przez cały dzień. Zapraszamy do wesołej zabawy z Pieciopsiaczkami. :)

• Dziennik cwaniaczka Jeffa Kinley‛a przedstawia życie nastolatka. Ciężkie życie denerwujące rodzeństwo, wpadający na dziwaczne pomysły rodzice i problemy w szkole - jednym słowem nie ma czego zazdrościć. Świat nastolatka w różnych aspektach dnia codziennego. A jednak … i tutaj będzie zabawnie i groteskowo, bo chyba o to chodzi, by dobrze się bawić. :)

• Jagiełło pod …prysznicem- to pełna humoru opowieść o władcach polskich. Zaciekawi nawet tych, którzy uważają, że historia jest nudna. Przekonają się, że historia Polski kryje w sobie niesamowite wydarzenia. To uczta dla miłośników historii i nie tylko…
  • Dziewczynka z Szóstego Księżyca - to opowieść o Ninie, bystrej i ciekawej świata dziewczynce. Nina wraz z przyjaciółmi przeniesie nas do krainy magii i fantazji. Opowie o prawdziwej przyjaźni i ważnej misji. To zadziwiająca historia, w której ważnym wątkiem jest zadanie powierzone małej dziewczynce, gdzie dobro walczy ze złem.
  • „O zebrze, która chciała być w kwiatki” (A. Onichimowska, J. Sedlaczek),
  •  „Mój dziadek był drzewem czereśniowym” (A. Nanetti),
  • „Poza horyzonty” (J. Mela),
  • „Kruk między innymi” (J. Harężą).

6 października 2015 r. Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły i biblioteki w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Celem Priorytetu 3 Programu jest m. in. wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły.

W ramach programu ,,Książki naszych marzeń ” nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek. Za kwotę 2.731. 47 PLN zakupiono około 200 nowych pozycji:

•  Opowieści z Narnii
  •  Historia żółtej ciżemki
  •  Pięciopsiaczki
  •  Bracia Lwie Serce
  •  Akademia Pana Kleksa
  •  Co to znaczy… 101 zabawnych historii
  •  Dzieje Polski
  •  Dzieje Polski i Polaków
  •  Daleki rejs
  •  Dziennik cwaniaczka
  •  Dziewczynka z Szóstego Księżyca
  •  Jagiełło pod… prysznicem
  •  Kołysanki przytulanki
  •  Kwiatki Świętego Franciszka
  •  Mam prawo i nie zawaham się go użyć
  •  Mazurek Dąbrowskiego
  •  Piłka nożna
  •  Polska gady, płazy i ryby
  •  Przyroda Polski
  •  Trening mózgu
  •  W Abecadłowie
  •  365 supereksperymentów
  •  Eksperymenty księga młodych odkrywców

Kolorowa szata graficzna jest zaproszeniem, by książkę wziąć do ręki i wyruszyć w podróż do wyjątkowych miejsc i wydarzeń.

Zapraszamy serdecznie uczniów naszej szkoły do ciekawej lektury.

W  bibliotece zostaną uruchomiono dwa komputery  z dostępem do internetu oraz tzw. urządzenie wielofunkcyjne, które można  wykorzystywać do celów dydaktycznych.

Książki oprawiane są w przeźroczysta folię. Meble są kombinacją: drewna, metalu i szkła. Przestrzeń zagospodarowana jest z uwzględnieniem przesłanek funkcjonalnych,
z dbałością o zachęcający wygląd tego miejsca dla jego użytkowników.