Szanowni Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy

Życzymy Wam, by przerwa w nauce  była czasem efektywnego wypoczynku,
byśmy wszyscy mogli nabrać sił, energii i zapału do pracy
w kolejnym roku szkolnym.
Życzymy, aby wakacje były spełnieniem Waszych marzeń,
ale przede wszystkim by były bezpieczne.

Do zobaczenia we wrześniu!


Znalezione obrazy dla zapytania vacation gif 

   

Dzień Rodziny

Dnia 01.06.2015 r.  w naszej świetlicy odbył się drugi Dzień Rodziny. Dzieci, wraz z wychowawcami świetlicy, z pełnym zaangażowaniem zorganizowali piękne pokazy artystyczne. Na hali sportowej odbył się turniej piłki nożnej "rodzic + dziecko", który cieszył ogromnym zainteresowaniem. Wygrała drużyna "ACE Pajace". W świetlicy zaś odbyła się część artystyczna o tematyce bajkowej. Dzieci uczestniczące w świetlicowym kole teatralnym przedstawiły spektakl pt.  "W krainie baśni", klasa 2a wprowadziła nas w świat bajek piosenką pt. "Witajcie w naszej bajce", klasa 1d zaprezentowała utwór pt. "Na Wyspach Bergamutach", 1c zaś -zaśpiewała piosenkę specjalnie dla wszystkich mam pt. "Nasza mama". Klasa 1b ujęła wszystkich swoim Krakowiakiem, natomiast 1a świetnie zaprezentowała "Familijny blus". Z klasą 3a przenieśliśmy się w stado rozgadanych ptaków - wspólnie zaprezentowali wiersz pt. " Ptasie radio".  Dzieci z grupy "0" zaprezentowały swoją ulubioną piosenkę "Mam tę moc". Klasy 2b i 2c poniosły wszystkich do tańca i zatańczyły energetyczną "Zumbę". Dzięki uczniom klasy 3b, z Królem Lwem na czele, przenieśliśmy się do dżungli dzięki pięknej kołysance "In the jungle". Zwieńczeniem wspaniałych występów było radosne i kolorowe wystąpienie dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych z szarfami.  Brawom nie było końca.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Rodziny.

Rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu "O czym marzą dzieci"

Miło nam poinformować, iż nasze uczennice: Maria Cybulska i Zuzanna Dąbrowska z klasy IIIa zdobyły kolejno II i III MIEJSCE w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym  pod tytułem "O czym marzą dzieci..."  organizowanym przez świetlicę w SP nr 16.
Tematem konkursu były marzenia związane z Dniem Dziecka. Pomysłów było bardzo dużo, część dotyczyła przyszłości dzieci - kim zostaną, gdy będą dorosłe, pojawiały się wymarzone zabawki, zwierzęta, podróże, ale też marzenia o rodzinie i pokoju na świecie.

Wygraliśmy w Międzyświetlicowym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej pt. "Podróże po Europie"

W dniu 23.04.2015 r. wzięliśmy udział w Międzyświetlicowym Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej pod tytułem "Podróże po Europie", w którym nasza zwycięska  reprezentacja to: Zosia Jędrzejweska (I D), Iga Ślusarczyk (I D), Kornelia Andrzejczyk (II B), Zuzia Filipczak (II B), Ola Mróz (II B), Bogna Piotrowska (II B), Lena Siwicka (II B), Marek Najmóła (III B) oraz Wiktor Nowak (III B) zdobyła I MIEJSCE.
Konkurs składał się z trzech części, które odbywały się w SP 81, a mianowicie: przygotowanie stoiska z charakterystyczną potrawą, zaaranżowanie swojego stoiska w sposób reprezentatywny dla wybranego kraju. Kolejna część to występ taneczny. Ostatnim elementem konkursu było sprawdzenie wiedzy o Unii Europejskiej i krajów członkowskich.
Spośród wszystkich państw wybraliśmy Hiszpanię, zatem na naszym stole znalazły się tradycyjne hiszpańskie przystawki, jak chorizo, słodycze - Churros i Turrón, słodkie pomarańcze i cieszące się ogromną popularnością guacamole z nachos. Nad naszą kuchnią czuwała p. Aleksandra Walas, specjalistka od języka hiszpańskiego w naszej szkole.
Dziewczynki, w pięknych strojach flamenko,  zatańczyły energetyczną hiszpańską zumbę. Przygotowywały się pod okiem p. Joanny Wyczółkowskiej.

W konkursie wiedzy byliśmy bezbłędni! Nasza pięcioosobowa drużyna świetnie poradziła sobie z pytaniami o Unię Europejską, znała państwa wraz z ich stolicami, mimo, że pytania bywały podchwytliwe. 
Mieliśmy też przyjemność poczęstować się specjałami z Włoch, Węgier i Niemiec.
 

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy I miejsca!
Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do konkursu wiedzy oraz skompletowaniu strojów.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - NASZA SZKOŁA,  w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” , realizuje program "Poczytaj mi proszę...."

Koordynatorem akcji jest Pani Marzena Kurchan, która zaprosiła tym razem do naszej szkoły pana Adama Woronowicza - aktora wielu ról serialowych.

Pan Adam dnia 20.02.2015 r. odwiedził naszą szkołę i zrobił nam przemiłą niespodziankę, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Aktor przeczytał nam bajkę Petry Finy "Biała Księżniczka i Złoty Smok"- słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem. Pan Adam nie tylko wyjątkowo zaprezentował treść bajki, ale również odpowiadał na pytania, które zadawały dzieci - pytań do aktora nie było końca. Na koniec dostaliśmy mnóstwo autografów.

Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze. Za spędzony z Nami czas serdecznie DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że Pan Adam jeszcze Nas zaszczyci swoją obecnością.

Serdeczne podziękowania dla państwa Flis za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Pani Marzena Kurchan również dziękuje pani Magdalenie Dmowskiej za pomoc i zaangażowanie się w zajęcia- podziękowania dla nauczycieli świetlicy.

Kto odwiedzi naszą szkołę kolejnym razem?

Niech to na razie pozostanie tajemnicą… :)      

                                                                                                        

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Zima, czas radosnych zabaw na śniegu

Zima to wspaniały czas na aktywną zabawę na powietrzu – toteż uczniowie klas Ia i Ib , podczas pobytu w świetlicy  mogli się przekonać, ile radości może sprawić śnieg leżący na naszym boisku. Zanim uczniowie udali się na boisko, otrzymali wskazówki dotyczące bezpiecznych zabaw na śniegu. Zabawa była wspaniała – dzieci rzucały się śnieżkam, lepiły bałwany itp.

 

Podsumowanie konkursów świetlicowych

W dniu 12 lutego 2015 r. w świetlicy odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych, w których nasi wychowankowie brali udział w ubiegłym semestrze. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci  nagrodę.
Brawom nie było końca. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
 

Oto nasi laureaci na szczeblu szkolnym:

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursów świetlicowych

Świetlicowy spektakl teatralny "Choinka dla zwierząt"

Dnia 17 grudnia 2014 r., tuż przed przerwą świąteczną, w Naszej Świetlicy odbył się bożonarodzeniowy spektakl teatralny, przygotowany przez panią Marlenę Bonio oraz dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowego koła teatralnego. Widowisko miało na celu przypomnieć dzieciom jak mogą dokarmiać zwierzęta w zimie.

Zapraszamy do podziwiania galerii zdjęć.

Pani Marlena dziękuje rodzicom/opiekunom za pomoc i współpracę w wykonaniu strojów. Wychowawcom świetlicy dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

 

Andrzejki w świetlicy

W piątek 28.11.2014  r. obchodziliśmy w naszej świetlicy dzień wróżb Andrzejkowych. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tradycjami andrzejkowymi oraz integracja grupy poprzez tworzenie warunków do wspólnej zabawy.  Gwoździkiem programu było pojawienie się Dobrej Czarownicy oraz jej pomocników, którzy wróżyli dzieciom ich przyszłość, oczywiście z "przymrużeniem oka". Jednym z gości całej imprezy był pan Dyrektor, który również brał udział w niektórych wróżbach. Wszyscy bawili się wyśmienicie pamiętając o przestrogach, które dostali na przyszłość.

Dzień Andrzejkowy przygotowała p. Emilia Jaskółka wraz z wychowawcami świetlicy.


Akcja ważenia tornistrów

  W poniedziałek 1.12.2014 r. w naszej szkole przeprowadzono akcję "Lekki tornister". Zważono plecaki dzieci z rożnych grup wiekowych (od klas pierwszych do klas czwartych). Średnia waga plecaka wraz z jego zawartością wynosiła 4,5 kg. Najcięższy plecak ważył 7 kg. Przeprowadzono też pogadankę, dlaczego należy nosić do szkoły tylko niezbędne w danym dniu przedmioty i jaki wpływ na funkcjonowanie i rozwój układu mięśniowo-kostnego ma nadmierne obciążenie w postaci ciężkiego plecaka.
Zajęcia przeprowadzili i plecaki zważyli p. Grażyna Rybka i p. Dariusz Stokowski.

 


Drzewko decyzyjne - żyję zdrowo!

W ramach cyklu „Żyję Zdrowo” na naszej gazetce pojawiło się „drzewko decyzyjne”. Celem naszej akcji było promowanie zdrowego jedzenia oraz aktywności fizycznej. Chętni mogli przykleić „jabłko” z postanowieniem zmiany sposobu odżywiania lub podjęcia jakiegoś wysiłku fizycznego (ćwiczenie na wychowaniu fizycznym, jazda na rolkach, rowerze itp.) Wśród uczestników naszej zabawy wyzwanie podjął także Pan Dyrektor oraz nasi wychowawcy. Miejmy nadzieje, że wszyscy wytrwają w swoich postanowieniach! Trzymamy kciuki!

Drzewko „zasadziła” p. Emilia Jaskółka.


 

Świetlicowy Dzień Pluszowego Misia


Misie to dla naszych milusińskich ważna rzecz, dlatego tak dużą popularnością cieszy się świętowany i w naszej świetlicy Dzień Pluszowego Misia.
Na początku przedstawiliśmy nasze misie w zabawach z chustą. Każdy mógł opowiedzieć skąd dany miś znalazł się w domu, jak ma na imię, i dlaczego jest tak potrzebny i ważny.
Poznaliśmy też historię pluszowej zabawki - misia, która ma już ponad sto lat! Odbył się również konkurs na najpiękniejszy rysunek misia, który dzieci wykonały w grupach.
Ponadto, były konkursy, tańce, quiz wiedzy o niedźwiedziach i misiach oraz konkurencje sportowe. Okazuje się, ze nie tak łatwo trafić piłką do misiowego pyszczka.
Zabawi nie było końca. Dzieci z klasy Ib sprawdzały czy łatwo narysować misia, gdy ma się zawiązane oczy.
Dzień Pluszowego Misia był pełen radości , przyjaźni i życzliwości, a misie wróciły na swoje miejsce w domu.

 

 

   

Wolontariat  

skw2

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny